The Greatest Guide To konum nasıl atılır

WhatsApp’tan mevcut konum paylaşma: Mevcut konumunuzu WhatsApp üzerinden paylaşırken sohbet penceresinin mesaj yazma kısmının sağında yer alan ataç işaretine tıklayın. Açılan pencereden “Konum” butonuna basın.

Şimdi Google konum paylaşgentlemanın diğer bir seçeneği olan, herhangi bir adresin konumunu atmaya gelelim.

GPS kapalı olabilir: En sık karşılaşılan durum konum gönderememedir. Bu durumda kontrol etmeniz gereken ilk şey telefonun GPS yani konum özelliğinin açık olup olmamasıdır.

Sonrasında uygulamanın içerisinde mavi bir tane nokta belirir. Bu nokta sizin şu an bulunduğunuz yeri temsil eder. Biz de bulunduğumuz konumu paylaşmak istediğimiz için aslında doğru yerdeyiz.

Rehberdeki kişiler üzerinden konum atmak: Konum paylaşacağınız kişiyi rehberden bularak kişinin ayrıntılarına girin. Kişinin detaylarının altında yer alan “Konumumu Paylaş” ibaresine basın.

Bu sayede biz hareket ederken konum anlık olarak güncellenip karşıdakine yansıyor ve gönderdiğimiz kişi bizi hareketli olarak görebiliyor. Peki telefondan konum nasıl atılır?

Bu durum özellikle bilinmeyen yerlere gidilen ilk buluşmalarda ya da nerede olduğunuzu bilmediğiniz, fakat lawnıma ihtiyacınız olduğu anlarda gerçekten hayat kurtarıcı bir niteliğe sahip.

Konumunuzu farklı şekillerde göndermenin yolunu arıyorsanız, bir diğer içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz: apple iphone’da Konum Nasıl Paylaşılır?

Cep telefonu numaramız kişisel bilgilerimiz arasında yer alıyor. Numaramızı sadece kendi istediğimiz kişilerle paylaşıyor ve onların aramasına izin…

Google Maps kullanmak: apple iphone telefonunuzda Google Maps üzerinden konum paylaşmak için öncelikle Google Maps’i açpersonız gerekir. Ekrandaki mavi noktanın üzerine basın. Mavi nokta yoksa ekranın sağ alt kısmında yer alan Alright simgesine tıklayın ve haritada konumunuzu gösterin.

Your browser isn’t supported any more. Update it to have the very best YouTube experience and our most current functions. Find konum nasıl atılır out more

Telefondan konum atma işlemini, elinizdeki akıllı cihazın, üzerinde bulunduğunuz adresi uydu aracılığıyla tespit edip, bu adresi bildirmek istediğiniz insanlara yollamanıza olanak sağlayan bir işlem olarak kısaca tanımlayabiliriz.

apple iphone da konum paylaşımı da kolay ve hızlıdır. Aşağıdaki vereceğimiz yöntem ile kolayca konum atabilir ve şu anki konumu paylaşabilirsiniz.

GPS'iniz açıkken veya GPS'nizi açtıktan sonra mavi simge ile bulunduğunuz yerin üzerine tıklayın. Detaylara dokunun/tıklayın ve Paylaş butonuna tıklayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *